787 851 913 biuro@cupik.net

Pozyjonowanie stron internetowych, SEO

Pozycjonowanie stron www to obecnie najpopularniejsza i zarazem najskuteczniejsza metoda na wypromowanie biznesu w sieci. Każda firma, która chce zaistnieć w wirtualnej przestrzeni i pragnie się efektywnie rozwijać, musi wykorzystać tę metodę promocji. Bez niej w dzisiejszych czasach ciężko cokolwiek osiągnąć. Internauci bez przerwy korzystają z możliwości Internetu i gdy chcą coś znaleźć, przeważnie szukają tego w wyszukiwarkach.

Właściwie przeprowadzone pozycjonowanie sprawi, że strona internetowa będzie osiągać wyższe pozycje w wyszukiwarce. Będzie można ją wyszukać poprzez wpisanie do wyszukiwarki konkretnych fraz kluczowych. Frazy należy starannie wysłać. Muszą one wiązać się z tematyką portalu bądź działalnością firmy. Warto też stosować tzw. „długie ogony” z ang. „long tail”. Są to dłuższe frazy, przeważnie zawierające kilka słów, np. zamiast frazy „buty”, może warto użyć „buty do biegania”.

pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie najogólniej rzecz ujmując, jest zbiorem działań, które mają na celu wypromowanie danej strony internetowej w wyszukiwarce. Dzięki temu nie tylko będzie ona wyżej w wynikach wyszukiwania, ale przede wszystkim przełoży się to na zainteresowanie użytkowników.

Na czym dokładnie polega pozycjonowanie stron www?

Jest to cały wachlarz technik, które mogą wpłynąć na pozycję w wyszukiwarce. Są nieco inne w kontekście sklepu internetowego a inne przy stronie firmowej. Na uwadze warto też mieć zmiany działania algorytmów wyszukiwarek, co również ma wpływ na zmienność działań. Zawsze jednak pierwszy elementem, od którego się zaczyna, jest optymalizacja strony www. Są to różnego rodzaju zmiany w kodzie czy treści strony tak, aby była ona zgodna z wytycznymi wyszukiwarek. Dopiero po wykonaniu tego rodzaju działań wewnątrz danej strony internetowej przechodzi się do pozycjonowania.

Powyższy wykres z monitoringu pozycjonowania (SeoStation), przedstawia średnią pozycję strony www w wyszukiwarce na pozycjonowane frazy kluczowe.

Powyższy wykres z monitoringu pozycjonowania (SeoStation), przedstawia średnią pozycję strony www w wyszukiwarce na pozycjonowane frazy kluczowe.

Najlepiej czynności te zlecić specjalistom, ponieważ samodzielne pozycjonowanie stron www przy niewielkiej wiedzy z tego zakresu możne przysporzyć problemów. W skrajnych przypadkach kończy się to nawet usunięciem strony z wyszukiwarki.

 

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Powyższy wykresie (Google Search Console) przedstawia wzrost liczby wyświetleń strony w wyszukiwarce Google.

Powyższy wykresie (Google Search Console) przedstawia wzrost liczby wyświetleń strony w wyszukiwarce Google.