787 851 913 biuro@cupik.net

Każdy gość na stronie www, która korzysta z konsoli Google Analytics zostanie odnotowany w statystykach. W ten sposób zbierany jest podstawowy pakiet danych o użytkowniku: rodzaj urządzenia, długość sesji, rejon sieci.
Dzięki temu możliwa jest skuteczna optymalizacja.

Co to jest optymalizowanie strony www. Optymalizowanie to dopasowanie do oczekiwań internautów. Drugim zainteresowanym jest algorytm największej wyszukiwarki. Wymogi stawiane przez programy wyszukujące są konkretne i lepiej się do nich stosować. Jest jeszcze jeden powód zmian. Algorytm programu wyszukującego ulega okresowym zmianom. Zmiany są różnego kalibru. Od wręcz kosmetycznych po wprowadzanie dodatkowych programów wspomagających indeksację stron www i ocenę serwisów pod kątem przydatności dla internautów bądź analizujących sieć linków oplatających witrynę.

Inicjatorem działania jest niewielki kod JavaSctipt. Wyzwalający interakcję i prowadzący prostą drogą do zasobów konsoli Google Analytics. Kod śledzący umieszczony jest w części struktury serwisu opisanej językiem HTML. W sekcji head szablonu HTML w linijce kodu JavaScript mieści się całe działanie. W chwili wywołania adresu domenowego panel analizujący zbiera sporo informacji. Zebrane dane odkładają się w bazie danych i po przetworzeniu są dostępne w formie statystyk w panelu użytkownika.
Gtag. js to biblioteka służąca tagowaniu stron www.

Kod do śledzenia zachowania użytkowników powstał w celu mierzenia wydajności witryn. Dzięki niemu wydawcy mają możliwość mierzenia osiągów serwisów i dzięki temu sprawdzania trafności działań optymalizacyjnych. Dzięki interakcji jest możliwość diagnozowania zdarzenia. Odczytywane są uniwersalnie zgodnie z szablonem i kwalifikowane do odczytu jako:

− dodanie strony do ulubionych
− rejestracja w systemie
− zapisanie do newslettera
− i wiele innych.

Można rozpocząć zbieranie informacji posiadając jedynie konto Google. Procedura otwarcia jest przecież prosta. Kolejne kroki podczas rejestracji są wyświetlane automatycznie. Jedno konto może zabezpieczyć dostęp do wielu usług.